zdrowe płatki śniadaniowe

Jakie płatki śniadaniowe wybrać?

Śniadanie zdaniem ekspertów jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzieje się tak, dlatego że to właśnie wtedy dostarcza się pierwszej dawki energii, która ma za zadanie wprowadzić nas w nowy dzień. Niezależnie od tego, czy mowa o osobach młodszych, dorosłych czy też już nieco starszych każdy powinien znaleźć dla siebie idealną opcję na śniadanie. Jedną z propozycji są zdrowe płatki śniadaniowe. Dlaczego warto je wybrać? Co takiego zawierają?

Dlaczego warto jeść płatki na śniadanie?

Wybór płatków na śniadanie może kojarzyć się wielu osobom z wyborem smakowych płatków, na przykład czekoladowych. Jednak zawierają one sporą dawkę cukru. Nieco zdrowszą opcją może być wybór płatków bez dodatku cukru, które nie zostały także zbytnio przetworzone. Płatki owsiane są właśnie jednym z takich rodzajów płatków, które nie są wysoko przetworzona, a co więcej, nie zawierają cukru. Wybierają owsiankę na śniadanie codziennie, można zapewnić sobie masę cennych składników odżywczych, które wpłyną pozytywnie na organizm. O jakich korzyściach mowa?

Dlaczego warto wybrać płatki owsiane na śniadanie?

Płatki owsiane są dla organizmu cennym źródłem błonnika, który reguluje pracę jelit. Są polecane osobom, które starają się zrzuć kilka kilogramów, lub też skarżą się na problemy żołądkowe. Owsianka jednak nie jest tylko dobra na układ pokarmowy. Kolejną zaletą, z której mogą cieszyć się osoby wybierające owsiankę, jest wpływ na układ krwionośny. Płatki owsiane działają dobroczynnie na ciśnienie krwi. Mogą je obniżyć, a także zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi. Osoby, które mają problem z cukrem, mogą natomiast zauważyć, że dzięki regularnemu spożywaniu owsianki poziom cukru we krwi uległ zmniejszeniu. Osoby, które chętnie uprawiają sport, mogą spokojnie sięgnąć po owsiankę, gdyż poprawia ona wydolność organizmu. Mimo że płatki owsiane uważane są za produkt wysokokaloryczny, to jednak nie jest tuczący, co jest bardzo istotne. Warto następnym razem wybrać płatki owsiane na zdrowe śniadanie.